KRALUPÁK

Cestování - sport - outdoor

KDO JSEM

Krátce a stručně 🙂 Jsem obyčejný kluk z industriálního města v samém srdci Evropy, kterému místo krásné přírody dominují komíny a chladící věže – takový „český Springfield“ – Kralupy nad Vltavou. O to více mě to táhne do hor a do oblastí, které jsou co nejméně poznamenány moderní dobou. Miluju hory, kam nevedou lanovky ani silnice, vyhledávám místa, kam člověk prostě musí dojít a kde se nesetkávají davy turistů, lakájí mě oblasti, ze kterých má většina lidí strach či přílišný respekt. 

„Když závod, tak extrémní, když lyže, tak skialpy, když běh, tak v horách, když cestování, tak bez cestovky.“

Tyto stránky jsem založil zejména kvůli všem, kteří se mě v poslední době, kdy jsem začal poměrně dost cestovat, ptají na mé zážitky, zkušenosti a tipy. Rád se o ně podělím pro mě typickou neotřelou formou, nad kterou si mnozí češtináři možná budou rvát vlasy. Tak ať jsou klidně plešatí 😀 Chci o svých cestách a zážitcích psát tak, jak je mi to přirozené a ne tak, jak by se mělo nebo očekávalo. Jelikož miluju sporty a jsem hodně soutěživé individuum, zavedl jsem zde i sekci závody, kde se mi snad podaří podělit s Vámi o nějakém mém dílčím úspěchu, zajímavém závodu či prostě jen sportovní zkušenosti. 

CESTOVÁNÍ – NAVŠTÍVENÉ ZEMĚ

Evropu mám již téměř projetou, teď mě čekají další dobrodružství mimo náš kontinent.

AFRIKA (1) – Kapverdské Ostrovy

AMERIKA (1) – USA (Kalifornie, Nevada, Arizona)

ANTARKTIDA (0) – X

ASIE (6) – Indonésie, Nepál, Spojené arabské emiráty, Thajsko, Laos, Katar

AUSTRÁLIE A OCEÁNIE (1) – Nový Zéland

EVROPA (35) – Andorra, Anglie, Belgie, Bělorusko, Bulharsko, Černá Hora, Česká republika, Dánsko, Francie, Chorvatsko, Irsko, Island, Itálie, Kypr, Lichtenštejnsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Monako, Německo, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, San Marino, Skotsko, Slovensko, Slovinsko, Srbsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Vatikán

SPORTY

Snažím se vyzkoušet skoro každý sport či pohybovou aktivitu, ale mezi mé nejoblíbenější patří běh, běžky, crossfit, cyklistika, ferraty, florbal, fotbal, koloběžka, lezení, OCR závody (extrémní překážkové závody), orientační běh, otužování, plavání, skialpinismus, triatlon a vysokohorská turistika.

MÍLNÍKY

NEJVYŠŠÍ ZDOLANÝ BOD – průsmyk Thorong La (5416 m.n.m.) NEPÁL (ANNAPURNA CIRCUIT)

NEJVYŠŠÍ ZDOLANÝ VRCHOL – Mont Blanc (4809 m.n.m.) FRANCIE (nejvyšší hora Evropy)

NEJVYŠŠÍ OTUŽOVACÍ BOD – jezero pod Thorong Peak (5400 m.n.m) NEPÁL (ANNAPURNA CIRCUIT)

NEJNÁROČNĚJŠÍ ZÁVOD – B7 – Beskydská Sedmička

© 2024 KRALUPÁK

Šablona od Anders Norén